İnteraktif Vergi Dairesi Nedir ve Kimler Yararlanabilir?

Gelişen teknoloji ile hayatımızı kolaylaştıran uygulamalara devlet daireleri de kayıtsız kalmadı. İnteraktif Vergi Dairesi sistemi ile birçok işlemi kolayca yapmak mümkün.

İnteraktif Vergi Dairesi, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sağlanan hizmetlerin online bir şekilde yapılmasını sağlayan güvenilir bir sistemdir. 7/24 hizmette olan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması ile 60 etkin iş akışı ve 20 sorgulama işlemi ile devlet dairesine gitme zorunluluğu olmadan kolayca yapılabiliyor.

Herkesin yararlanabildiği bu online sistemi, E Devlet şifresi ile, sistemden edineceğiniz kullanıcı kodu ve şifresi ile veya ivd.gib.gov.tr adresine tıklayarak alacağınız şifre ile kullanabilirsiniz. Gerçek ve Tüzel kişiler bir dakika içerisinde kayıt olarak şifre alabilirler.  

İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması bizlere ne gibi kolaylıklar sağlar?

 Vergi işlemlerini vergi dairesine gitmeden interaktif sistem sayesinde hızlıca çözebileceğiniz gibi, sistemde kayıtlı olan kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, mükellefiyet bilgileri ve motorlu taşıtlarla ilgili bilgiler kolayca görüntülenebilir.

 Vergi dairesi işlemlerinizi kolayca online sistemden başlatabilir ve sonlandırabilirsiniz. Vergi mükelleflerine aracısız olarak elektronik ortamda hizmet sağlayan bu sistem, vergiye gönüllü uyum artışını da pekiştiriyor. İnteraktif Vergi Dairesi sistemi ile yapılan başvuru ve talepler kullanıcının tanımlı cep telefonuna gönderilen sms şifreler ile kabul edilmektedir.

İnteraktif Vergi Dairesi ile yapılabilen başlıca işlemler ise şöyledir:

Sicil bilgileri

Araç bilgileri

E-Tebligatlar

 E-Yoklamalar

 Ödeme emirleri

 E-Haciz bilgileri

 Vergi ceza ihbarnameleri

 Yönetici ve ortaklık bilgileri

 Borç detayı ve ödeme işlemleri

 İade/mahsup edilebilir durumdaki emanet hesabına alınan ödemelere ait bilgiler

 Beyanname, bildirim ve beyannamelere ait tahakkukları görüntüleme

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>